Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

TEKNOFEST 2019 Başvuruları Devam Ediyor


ODTÜ’nün paydaşları arasında olduğu TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Roket ve Savaşan İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışmalarının ikincisi için ortaokul, lise, üniversite ve üzeri kategorilerde başvurular devam ediyor.


Roket Yarışması


Öğrencilerin uzay teknolojileri alanına ilgilerini arttırarak bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan, alçak ve yüksek irtifa olmak üzere 2 farklı kategoriden oluşan ve lise, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri takım olarak katılabildiği yarışma için başvurular sona erdi.


Savaşan İHA Yarışması


Otonom insansız hava araçlarına yönelik teknoloji geliştirecek yarışmacıların özgün tasarım, üretim ve raporlama hususlarında yetkinlik kazanmasını sağlamayı amaçlayan yarışma; sabit ve döner kanat olmak üzere 2 farklı kategoriden oluşuyor. Lise, ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencileri ile mezunların bireysel veya takım halinde katılabileceği yarışma için 31 Ocak 2019 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor. Başvuru için detaylar; https://www.teknofestistanbul.org/tr/2019-teknoloji-yarismalari/savasan-iha-yarismasi adresinde yer alıyor.


Henüz başvuruya açılmayan İnsansız Su Altı Sistemleri, Robotik Fetih 1453 ve Yapay Zeka yarışmaları için ise https://www.teknofestistanbul.org/tr/2019-teknoloji-yarismalari adresi takip edilebilir.


TEKNOFEST Hakkında


TEKNOFEST İSTANBUL; Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin ulusal teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. Festival kapsamında; roket ve İHA yarışmalarının yanı sıra, gösteriler, aktiviteler, zirve ve seminer, konferans, gösterimler, uçuş gösterileri ile takım tanıtım stantları da yer alıyor.
bu haberi paylaşın:

Top