Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

ODTÜ ile “Dört Koldan Doğa Eğitimi” Başlıyor


------ TÜBİTAK 4004 – Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında ODTÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü yürütücülüğünde “Dört Koldan Doğa Eğitimi” projesi hayata geçiriliyor.


ODTÜ tarafından hayat geçirilen ve TÜBİTAK 4004 – Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında desteklenen “Dört Koldan Doğa Eğitimi Projesi”; 30 Haziran 2018 tarihinde başlıyor.


Orman, bozkır ve göl ekosistemlerini tanıtmayı, doğa koruma ve sürdürülebilirlik konularında temel bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan proje; Temmuz 2018-Mart 2019 tarihleri arasındaki 24 hafta boyunca, ODTÜ yerleşkesinde Cumartesi ve Pazar günlerini içine alan hafta sonu eğitim etkinlikleri şeklinde gerçekleştirilecek.


Orman, bozkır, göl ve sürdürülebilirlik konularında uzman eğitmenlerin sunumları, bu konularda eğitim almış deneyimli rehberler eşliğinde sahada yapılacak gezi ve gözlemler ile doğa ile iç içe yapılacak yaratıcı aktiviteleri içeren etkinliklerin her biri 100 kişi kapasiteli olacak.


Katılımcıların doğa koruma ve sürdürülebilirlik konularını içselleştirmeleri, özelden genele taşıyabilecekleri farkındalık unsurları oluşturmaları ve benzer etkinlikler düzenleyerek bu tür çalışmaları yaygınlaştırmalarının hedeflendiği etkinliklerle ilgili bilgi almak ve/veya etkinliklere katılmak içinhttps://odtudedogaegitimi.wordpress.com/ adresi ziyaret edilebilir, orman, bozkır, göl ve sürdürülebilirlik bağlantılarında yer alan iletişim formlar doldurulabilir veyaodtudedogaegitimi@gmail.com adresine e-posta gönderilebilir.


Ayrıca projenin sosyal medya hesaplarınahttps://www.facebook.com/4koldandoga vehttps://www.instagram.com/4koldandoga/ linklerinden ulaşılabilir.


bu haberi paylaşın:

Top