Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

Kariyer Fuarı Kapılarını Açıyor


Üniversitemiz öğrencilerini şirketlerle buluşturmak üzere yılda iki defa yapılan ODTÜ Kariyer Fuarı; 1-2 Mart 2018 tarihlerinde, KKM Büyük Fuaye alanında çeşitli sektörlerden 70’e yakın şirketin ve Küçük Fuaye’de ise tema konusu olan “gıda” firmalarının katılımıyla gerçekleşecek.


Bu dönemin teması olarak belirlenen “Gıda Sektöründe İş Olanakları” kapsamında, sektör uzmanları ve insan kaynakları yöneticilerinin katılacağı etkinlikler düzenlenecek.


Kendi alanlarında öncü şirketlerin yöneticileri öğrencilerle bir araya gelerek konuşmalar yapacak, şirketler ise mülakatlar yaparak kariyer fırsatları hakkında seminerler verecek.


Fuar kapsamında ayrıca; ODTÜ mezunu senarist, oyuncu ve yazar Mehmet Auf moderatörlüğünde, “Batıp-Çıkma Hikayeleri” başlıklı bir etkinlik düzenlenecek. 1 Mart 2018 Perşembe günü, saat 12.30’da, KKM A Salonu’nda yapılacak etkinliğe mezunlarımızdan “Sapagetti Girişim” adlı kitabın yazarı Kılıçhan Kaynak ile Enocta kurucu ortakları Ahmet Hançer ve Burak Yüceyiğit de konuşmacı olarak katılacaklar. Girişimcilik üzerine konuşmaların yapılacağı etkinlikte katılımcılara da sandviç ikram edilecek.


Kariyer Fuarı hakkında ayrıntılı bilgi ile programa http://kariyerfuari.metu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.bu haberi paylaşın:

Top