Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

AdımODTÜ’den Öğrencilere Final Sürprizi


Final döneminde öğrencilerin 24 saat çalışabilmelerini sağlamak üzere hizmet veren kütüphanede öğrenciler 10 Ocak 2018 Çarşamba akşamı bir sürprizle karşılaştı. AdımODTÜ ekibi tarafından final haftasında kütüphanede sabahlayan öğrencilere sandviç paketi, meyve ve kahve ikram edildi. Öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan etkinlik, olumlu tepkiler aldı.


AdımODTÜ Hakkında


ODTÜ Kurumsal İletişim Ofisi ve ODTÜ Geliştirme Vakfı’nın ortak projesi olan AdımODTÜ ile; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, öğrenci toplulukları ve araştırmacılar, AdımODTÜ ekibinin desteği ile, bilim, kültür ve spor faaliyetleri için kendi projelerini oluşturabilir, 140’tan fazla ülkede yaşayan ODTÜ’lüler ve ODTÜ dostları ile paylaşabilirler. Projeler için maddi destek sağlayabilmenin yanı sıra, proje sahipleri çalışmalarını duyurabilirler ve hatta ilgilenenlerin projelerine fiziksel katkıda bulunmalarını isteyebilirler. Proje tamamlandıktan sonra destekçilere ve proje ile ilgilenen kişilere detaylı bir rapor iletilir. AdımODTÜ projeleri hakkında detaylı bilgi almak ve projeleri sosyal paylaşım ağlarında paylaşarak ve duyurarak destek olmak için https://adimodtu.org.tr adresi ziyaret edilebilir.


Tamamlanan Projeler


ODTÜ öğrencileri ile genç araştırmacılara destek sağlamak, kampüsümüzün iç ve dış mekanlarının iyileştirilmesine yönelik finansal kaynak bulmak amacıyla başlatılan AdımODTÜ; Vestel’in desteği, ODTÜ mensupları, mezunları ve dostlarının değerli katkılarıyla ODTÜ tarihinde önemli yeri olan, yaklaşık 50 yıldır ders yapılan ve bir zamanlar akşamları da film izlenen U3 Amfisini yeni bir görüntü sistemine kavuşturdu. U3 Amfisinin eskiyen görüntü sistemi, 25 adet 55 inç LED TV’den oluşan bir videowall, akıllı tahta, motorlu projeksiyon perdesi ve dijital tepegöz kurulumu ile yenilendi. Ayrıca tarihi amfinin eskiyen ses sistemi revize edildi. Yenilenen görüntü ve ses sistemi, U3 amfisinin hem derslik olarak kalitesini artıracak, hem de keyifli sinema günlerine ev sahipliği yapmasını sağlayacak proje kapsamında şimdiye dek iki ücretsiz film gösterimi yapıldı.


Ayrıca, AdımODTÜ organizasyonu ve bağışçıların katkılarıyla, kafeteryada beş bin öğrenciye ücretsiz akşam yemeği sunuldu ve çekilişle ODTÜDEN mağazasında yer alan ürünlerden hediye dağıtıldı.


Buna ek olarak; lisans öğrencilerinin araştırma projelerinin desteklenmesi amacıyla lisans araştırmaları fonu oluşturuldu ve öğrencilerden başvurular kabul edildi.


bu haberi paylaşın:

Top