Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

Prof. Dr. Asuman Özdağlar IEEE üyeliğiyle ödüllendirildi / Prof. Asuman Özdağlar is named IEEE Fellow


Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunlarımızdan Prof. Dr. Asuman Özdağlar, 2021 Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (Institute of Electrical and Electronics Engineers-IEEE) üyeliğiyle ödüllendirildi. Dağıtık çoklu etmen ağlarına katkılarından dolayı üyeliğe seçilen Prof. Dr. Özdağlar, halen MIT’de Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi bölüm başkanı olarak görev yapıyor. Araştırma alanları arasında, iletişim, ulaşım ile sosyal ve ekonomik işletmeler için ağlar dahil olmak üzere büyük ölçekli, dinamik, çok-etmenli ağa bağlı sistemlerin analizi ve optimizasyonundaki sorunlar yer alıyor.


Dünyanın en büyük teknik uzman örgütü IEEE, çalışmaları kendi alanlarında ileri düzeyde yeniliklere sahip ve mühendislik topluluğuna katılımları IEEE'nin topluma fayda sağlayacak şekilde teknolojiyi teşvik etme misyonunu ileriye götüren kıdemli üyelere her yıl üye statüsü veriyor.


Ayrıntılı bilgi için https://news.mit.edu/2021/four-mit-named-ieee-fellows-0108 sayfası ziyaret edilebilir.
Our Electrical - Electronics Engineering graduate Professor Asuman Özdağlar is named as one of the IEEE Fellows for 2021. Prof. Özdağlar, who is currently serving as the head of MIT Electrical Engineering & Computer Science, was recognized for her contributions to distributed multi-agent networks. Her research investigates problems in the analysis and optimization of large-scale, dynamic multi-agent networked systems, including networks for communication, transportation, and social and economic enterprises.


The IEEE, the world's largest technical professional organization, annually confers the rank of fellow on senior members whose body of work has advanced innovation in their respective fields and whose involvement in the engineering community has furthered the IEEE mission of promoting technology to benefit society.


Detailed information can be found at https://news.mit.edu/2021/four-mit-named-ieee-fellows-0108.


bu haberi paylaşın:

Top