Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

Prof. Dr. Berrin Tansel AAEES ödülü kazandı / Prof. Berrin Tansel wins AAEES Award


ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümü mezunlarından Prof. Dr. Berrin Tansel (Eröktem), Amerikan Çevre Mühendisleri ve Bilim İnsanları Akademisi’nden (American Academy of Environmental Engineers & Scientists - AAEES) Bilim Ödülü kazandı. Çevre mühendisliği alanına yaptığı katkılar nedeniyle ödüle layık görülen Prof. Dr. Tansel, halen Florida Uluslararası Üniversitesi’nde İnşaat ve Çevre Mühendisliği bölüm başkanı olarak görev yapıyor. Nisan ayında Washington DC’de yapılması planlanan törende ödülünü teslim alacak olan Prof. Dr. Tansel, kazandığı ödülle ilgili olarak, yaptığı çalışmaların bilimsel topluluk tarafından takdir edildiğini görmekten onur ve mutluluk duyduğunu söyledi.


Ayrıntılı bilgi için https://news.fiu.edu/2020/engineering-professor-honored-with-science-award-from-the-american-academy-of-environmental-engineers-scientists sayfası ziyaret edilebilir.


AAEES Ödülleri Hakkında:


Amerikan Çevre Mühendisleri ve Bilim İnsanları Akademisi her yıl, liderlik ile orijinallik gösteren ve güncel çevresel sorunlara yönelik yenilikçi çözümler üreten bir kişiyi ödüllendiriyor.
METU Chemical Engineering graduate Berrin Tansel (Eröktem), professor of environmental engineering and undergraduate program director in the Department of Civil and Environmental Engineering, has been awarded AAEES’ 2021 Science Award for her contributions to the field of environmental engineering. Prof. Tansel will receive her award at the Academy’s awards ceremony, tentatively scheduled for April 2021 in Washington, DC. Tansel says: “I’m humbled and honored. I am happy to see my work be appreciated by my professional society.”


Detiled information can be found at https://news.fiu.edu/2020/engineering-professor-honored-with-science-award-from-the-american-academy-of-environmental-engineers-scientists.


About the AAEES Awards:


Every year, the American Academy of Environmental Engineers & Scientists honors an individual who demonstrates leadership, originality and has innovative solutions to current environmental challenges.


bu haberi paylaşın:

Top