Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

“Bilim Hayattır” Programı ODTÜ ve TRT Ankara Radyosu İşbirliği ile Yayında


ODTÜ Bilim İletişimi Grubu ve TRT işbirliği ile Radyo 1'de yayımlanmak üzere; "Bilim Hayattır" ismiyle hazırlanan bilim programı; 6 Ocak 2020 tarihinden itibaren her Pazartesi, saat 16.05'te, TRT Radyo 1 (93.3)'de yayımlanacak.


Bilimin keyifli yüzünü hayattan örnekler sunarak toplumun her kesimine ulaştırmak amacıyla ODTÜ'lü akademisyenler ve öğrenciler tarafından oluşturulan program; bilimsel konuların gündelik hayatımızla kesişimini de gözler önüne sermesi, bilim insanlarının ve bilimsel araştırmaların çoğu zaman gözden kaçan eğlenceli ve keyifli yüzünü göstermesi, günlük hayatımızda neden-sonuç ilişkisini düşünmeden gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizde ve etrafımızda gözlemlediğimiz olaylarda bilimin varlığını göstermesi açısından önem taşıyor.


Sunuculuğunu; ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 4.sınıf öğrencisi Tugay Keşt’in yaptığı, teknik ekipte; Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Koray Kırkar ile Makina Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Mert Saraçoğlu’nun yer aldığı, yapımcılığını ODTÜ BiG’in üstlendiği, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Y. Eren Kalay’ın Bilim Danışmanı olarak katkı verdiği, GİSAM altyapısı kullanılarak hazırlanan program; ODTÜ Spotify ve Basında ODTÜ podcast sayfalarında da yayınlanacak.


ODTÜ Bilim İletişimi Grubu (BiG) Hakkında


ODTÜ'de gerçekleşen bilimi yaratıcı etkinliklerle toplumla buluşturmak amacıyla 2017 yılında Kurumsal İletişim Ofisi bünyesinde oluşturulan Bilim İletişimi Grubu bugüne kadar;


ODTÜ Bilim Kafe: https://youtu.be/GzqQ82v4fBQ

Bilimin Ev Hali (TRT Belgesel Pergamon ortaklığı ile): https://youtu.be/4dB45RrbqXY

Bilim Sanatla Buluşuyor Sergisi (Mehmet Turgut'la): https://youtu.be/ljHUYPx_XYE

Bilim ve Sanat Buluşuyor (EU desteği ile): https://youtu.be/gOPwQGYqyeU

Bilimin Sol Anahtarı Konseri: https://youtu.be/vMTMGTnVPTM

Rektörlük Ders Serisi: https://www.youtube.com/watch?v=nmQxmE7FTNk


ve ODTÜ'de geçen Bilim Kurgu Öykü Yarışması gibi birçok etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulundu.


bu haberi paylaşın:

Top