Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

ODTÜ, Komedi Dizisi için Oyuncu ve Senarist Öğrenciler Arıyor! / METU Looking for Actor and Screenwriter Students for Sitcom Series!


ODTÜ tanıtımını artırmak, 7'den 77'ye herkese üniversite yaşantısını eğlenceli bir dille yansıtmak üzere; Makina Mühendisliği ve İşletme Bölümü mezunumuz, "Çocuklar Duymasın" dizisinin oyuncusu ve senaristi Mehmet Auf ve ODTÜ Bilim İletişimi Grubu (ODTÜ-BiG) önderliğinde, AdımODTÜ desteği ile; üniversitemiz ve çevresinde, öğrencilerimizin hayatını eğlenceli bir dille konu alan bir sitcom dizi serisi çekilecek. Bu projede oyuncu veya senarist olarak yer almak isteyen Üniversitemiz öğrencileri; 8 Kasım 2019 Cuma günü, saat 17.30’a kadar kio@metu.edu.tr adresine başvuru yapabilecek.


Projede oyuncu olarak yer almak isteyen ODTÜ’lü öğrencilerin; oyunculuk, yazarlık, dans, müzik, müzikal, diksiyon, şan, jimnastik, akrobasi, spor veya fiziksel tiyatro alanında bir eğitim ya da tecrübeleri (atölye çalışması, seminer, kurs, topluluk) konusunda bilgi vererek bir dakikayı geçmeyecek şekilde, bir video ile günlük bir aktiviteyi (balık tutmak, alışveriş yapmak, ders çalışmak, vb.), herhangi bir tür kısıtlaması olmadan (komedi, korku, dram, müzikal), hayatlarındaki en büyük hayalmiş gibi anlatmaları bekleniyor.


"Öğrenci yaşamı konusunda iyi gözlemleri, hikaye ve senaryo üretimine destek verecek fikirleri olan ODTÜ öğrencilerinin ise; 500 kelimeyi geçmeyecek şekilde, en komik öğrencilik anılarını ve üniversitede öğrenci olmanın artıları ve eksilerine dair görüşlerini kaleme alacakları bir metin hazırlamaları gerekiyor. Yeteneğini göstermek isteyen öğrenciler ise; en fazla 500 kelime olacak şekilde, bir sandalye ve bir elma arasında geçen bir diyalog yazabilirler.


Ön elemeyi geçen adaylar, oyuncu ve senarist seçmelerine davet edilecek. Seçmelerde başarılı olan öğrencilerle ise profesyonel bir pilot bölüm çekilecek.In order to increase the publicity of METU and to reflect the university life to everyone from all ages with an entertaining language, under the leadership of Mehmet Auf, our alumni from the Department of Mechanical Engineering and Business Administration, actor and screenwriter of the series “Çocuklar Duymasın”, and METU Science Communication Group (METU-BiG), and with support of AdımODTÜ, a sitcom series will be shot with a fun language about the lives of our students in and around our university. Our students will be able to apply to kio@metu.edu.tr until the 8th of November 2019, 17:30.


METU students who want to take part in the project as an actor, are expected to provide information about their education or experience (workshop, seminar, the training course, student clubs) on acting, writing, dancing, music, musical, elocution, singing, gymnastics, acrobatics, sports or physical theater, alongside with a description of daily activity (fishing, shopping, studying, etc.) in a one-minute long video, without any genre restrictions (comedy, horror, drama, musical) as if it was the biggest dream of their lives.


METU students, who have good observations about student life, and ideas that will support the story and script production, need to prepare a text of maximum 500 words that will express their most funny student memories and opinions about the pros and cons of being a student. Students who want to demonstrate their talent can write a dialogue between a chair and an apple, with a maximum of 500 words.


Pre-qualifying candidates will be called for a casting and screenwriting audit. A pilot episode will be shot with the students who are successful in the audition.


bu haberi paylaşın:

Top