Basında ODTÜ

ODTÜ'den Haberler

ODTÜ, Komedi Dizisi için Oyuncu ve Senarist Öğrenciler Arıyor! / METU Looking for Actor and Screenwriter Students for Sitcom Series!


ODTÜ tanıtımını artırmak, 7'den 77'ye herkese üniversite yaşantısını eğlenceli bir dille yansıtmak üzere; Makina Mühendisliği ve İşletme Bölümü mezunumuz, "Çocuklar Duymasın" dizisinin oyuncusu ve senaristi Mehmet Auf ve ODTÜ Bilim İletişimi Grubu (ODTÜ-BiG) önderliğinde, AdımODTÜ desteği ile; üniversitemiz ve çevresinde, öğrencilerimizin hayatını eğlenceli bir dille konu alan bir sitcom dizi serisi çekilecek. Bu projede oyuncu veya senarist olarak yer almak isteyen Üniversitemiz öğrencileri; 8 Kasım 2019 Cuma günü, saat 17.30’a kadar kio@metu.edu.tr adresine başvuru yapabilecek.


Projede oyuncu olarak yer almak isteyen ODTÜ’lü öğrencilerin; oyunculuk, yazarlık, dans, müzik, müzikal, diksiyon, şan, jimnastik, akrobasi, spor veya fiziksel tiyatro alanında bir eğitim ya da tecrübeleri (atölye çalışması, seminer, kurs, topluluk) konusunda bilgi vererek bir dakikayı geçmeyecek şekilde, bir video ile günlük bir aktiviteyi (balık tutmak, alışveriş yapmak, ders çalışmak, vb.), herhangi bir tür kısıtlaması olmadan (komedi, korku, dram, müzikal), hayatlarındaki en büyük hayalmiş gibi anlatmaları bekleniyor.


"Öğrenci yaşamı konusunda iyi gözlemleri, hikaye ve senaryo üretimine destek verecek fikirleri olan ODTÜ öğrencilerinin ise; 500 kelimeyi geçmeyecek şekilde, en komik öğrencilik anılarını ve üniversitede öğrenci olmanın artıları ve eksilerine dair görüşlerini kaleme alacakları bir metin hazırlamaları gerekiyor. Yeteneğini göstermek isteyen öğrenciler ise; en fazla 500 kelime olacak şekilde, bir sandalye ve bir elma arasında geçen bir diyalog yazabilirler.


Ön elemeyi geçen adaylar, oyuncu ve senarist seçmelerine davet edilecek. Seçmelerde başarılı olan öğrencilerle ise profesyonel bir pilot bölüm çekilecek.


bu haberi paylaşın:

Top